महत्त्वपूर्ण सातामा बाइडेनद्वारा डेमोक्रेटहरूलाई कडा चुनौती

12 Shares

अमेरिकी राष्ट्रपतिको निर्वाचनका लागि आफ्नो पुनर्निर्वाचनको दावेदारी महत्त्वपूर्ण सातामा प्रवेश गर्दा राष्ट्रपति जो बाइडेनले डेमोक्रेटिक सांसदहरूलाई आफ्नो पुनर्निर्वाचन अभियानलाई समर्थन गर्न वा आगामी महिना हुने पार्टी सम्मेलनमा आफूलाई चुनौती दिन आग्रह गर्नुभएको छ ।

गत महिना रिपब्लिकन प्रतिद्वन्द्वी डोनाल्ड ट्रम्पविरुद्ध विनाशकारी बहसपछि दोस्रोकालको सेवा गर्न उहाँ धेरै वृद्ध हुनुभएको डरले ८१ वर्षीय बाइडेनले पदबाट हट्ने आह्वानलाई अस्वीकार गर्नुभयो ।

धेरै सहयोगीले अलगाववादी ट्रम्पले नोभेम्बरमा हुने निर्वाचनमा जित्ने भविष्यवाणी गरेको सर्वेक्षणका बीच आश्वासन खोज्नुभएका बाइडेनको वासिङ्टनमा यसै साता नाटो नेताहरूको शिखर सम्मेलनमा थप परीक्षण हुनेछ ।

‘त्यहाँका औसत मतदाताले अहिले पनि जो बाइडेनलाई चाहन्छन्’ भन्नेबारे ‘आश्वस्त’ हुनुहुन्थ्यो भन्न लगाउन बाइडेनलाई एमएसएनबिसीको ‘मर्निङ जो’ टेलिभिजन कार्यक्रममा बोलाइएको थियो ।

“पार्टीमा सम्भ्रान्तहरूबाट धेरै निराश भइरहेको छु”, टेलिफोन अन्तर्वार्तामा आक्रोशित हुनुभएका बाइडेनले भन्नुभयो, “मैले निर्वाचन लड्नुपर्छ भन्ने नलाग्ने यीमध्ये कोही पनि मेरो विरुद्धमा उभिउन्, राष्ट्रपति पदका लागि घोषणा गरुन्, सम्मेलनमा मलाई चुनौती दिउन् ।”

साताको प्रारम्भको कारवाहीमा उहाँले डेमोक्रेटिक पार्टीका सांसदहरूलाई ‘म पद छाड्न अस्वीकार गर्दछु’ भन्दै लामो पत्र लेख्नुभयो । “म दौडमा रहन दृढतापूर्वक प्रतिबद्ध छु”, उहाँले लेख्नुभएको छ, “कसरी अगाडि बढ्ने भन्ने प्रश्न एक साताभन्दा बढी भइसक्यो, अब यो अन्त्य गर्ने बेला हो ।”

सम्बन्धित समाचार

सबै