भेनेजुएलाका विपक्षीद्वारा समानान्तर सरकार खारेज गर्ने पक्षमा मतदान

एजेन्सी – भेनेजुएलाको विपक्षी दलले आफ्नो समानान्तर सरकार भंग गर्ने र आफ्ना नेता जुआन गुएइदोलाई हटाउने पक्षमा मतदान गरेका छन् । विवादित चुनावमा निकोलस मदुरो पुनः निर्वाचित भएपछि गुएडोले आफूलाई राष्ट्रपति घोषणा गरेको चार वर्षपछि यो कदम आएको हो । उनलाई अमेरिकासहित धेरै पश्चिमी देशहरूले मान्यता दिए, तर वामपन्थी राष्ट्रपतिलाई हटाउन असफल भए ।

मतदानले भेनेजुएलाका अधिकांश विपक्षी राजनीतिज्ञहरूले गुएडोमाथिको विश्वास गुमाएको देखाउँछ ।नेसनल एसेम्ब्लीमा भएको निर्वाचनमा उनको अन्तरिम सरकारलाई खारेज गर्ने पक्षमा ७२ र विपक्षमा २९ मत परेको थियो ।  सांसदहरूले देशको विदेशी सम्पत्तिहरू नियन्त्रण गर्न आयोग नियुक्त गर्न पनि मतदान गरे । भेनेजुएलामा सन् २०२४ मा चुनाव गर्नुपर्ने तालिका छ । भेनेजुएलाको लामो समयदेखि चलिरहेको राजनीतिक र मानवीय संकटले सन् २०१५ यता करिब ७० लाख मानिसहरूले देश छोडेका छन् ।

सम्बन्धित समाचार

सबै