ट्वीटरले राजनीतिक विज्ञापनमाथिको प्रतिबन्ध खुकुलो बनाउने

एजेन्सी – ट्विटर इंकले सामाजिक मिडिया प्लेटफर्ममा अनुमति दिइने राजनीतिक विज्ञापनहरूको प्रकारहरू विस्तार गर्नेछ, जुन सन् २०१९ मा राजनीतिक विज्ञापनहरूमा विश्वव्यापी रुपमा लगाइएको प्रतिबन्धविपरीत नीति हो । एलोन मस्कको स्वामित्वमा रहेको कम्पनीले राजस्व बढाउन खोजेको छ ।

कम्पनीले संयुक्त राज्य अमेरिकामा “कारणमा आधारित विज्ञापनहरू“ को लागि आफ्नो विज्ञापन नीतिलाई पनि सहज बनाउनेछ र अगाडि बढ्नाले यसको विज्ञापन नीतिलाई ‘टिभी र अन्य मिडिया आउटलेटहरूसँगै’ मिलाउनेछ ।

ट्वीटर र फेसबुकजस्ता अन्य सामाजिक सञ्जाल कम्पनीहरूले आफ्नो सेवाहरूमा चुनावी गलत सूचना फैलाउन अनुमति दिएकोमा व्यापक आलोचनाको सामना गर्नु परेपछि ट्विटरले सन २०१९ मा राजनीतिक विज्ञापनहरू प्रतिबन्ध लगाएको थियो ।

‘हामी विश्वास गर्छौं कि राजनीतिक सन्देशको पहुँच बनाउनुपर्छ  किन्न होइन’, ट्विटरका तत्कालीन प्रमुख कार्यकारी ज्याक डोर्सीले यस कदमको घोषणा गर्दै ट्वीट गरे ।

सम्बन्धित समाचार

सबै