अदालतको आदेश दिएपछि पशुपति धर्मशालाको मूल गेटमा लगाइएको ताला तोडियो (तस्बिरसहित)

अदालतको आदेश दिएपछि पशुपति धर्मशालाको मूल गेटमा लगाइएको ताला तोडियो (तस्बिरसहित)

काठमाडौं – पशुपतिस्थित धर्मशालाभित्र बतास समूहले चलाएको होटेलको मूलगेटको ताला तोडिएको छ । काठमाडौं जिल्ला अदालतले धर्मशालाभित्र बतास समूहले चलाएको धर्मशालाको मूलगेटमा ताला नलगाउन अन्तरकालीन आदेश दिएपछि शुक्रबार साझँ ताला तोडिएको हो । शुक्रबार नै नेपाल–भारतमैत्री धर्मशालाभित्र सञ्चालित होटेल आनन्दको मूलगेटमा पशुपति क्षेत्र विकास कोषले ताला लगाएको थियो ।

कोषले शुक्रबार ताला लगाएलगत्तै अदालतले निवेदकको माग बमोजिमको आदेश किन जारी हुन नपर्ने हो रु आदेश जारी हुन नपर्ने कुनै आधार र कारण भए सबुत प्रमाणसहित प्रस्तुत आदेश प्राप्त भएको मितिले बाटाका म्याद म्याद बाहेक १५ (पन्ध्र) दिन भित्र आफै वा कानुन बमोजिमको प्रतिनिधि मार्फत लिखित जवाफ पेश गर्न विपक्षीहरुको नाममा आदेश दिएको छ ।

होटेल आनन्द प्रा।लिले पशुपति क्षेत्र विकास कोषलाई विपक्षी बनाएर रिट दायर गरिएको छ । नेपाल–भारतमैत्री धर्मशालाभित्र सञ्चालित होटेल आनन्दको मूलगेटमा शुक्रबार सरकारले ताला लगाएको हो ।

ताला लगाउनुअघि कोषले होटेल खाली गर्न सूचना जारी गरेको थियो। तर, बतास समूहले कोषको टोलीलाई मूलगेटमै रोकेर भित्र जान दिएन । होटेलभित्रका सामान हराउने तथा हिनामिना हुने डरले ताला लगाउनुपरेको कोषले जानकारी दिएको छ ।

nepal one