गभर्नर अधिकारीलाई हटाएकोमा ओली असन्तुष्ट, ‘थुतुनोभरि रौँ भएको मुसाले धान खायो, भ्यागुतोले चोट पायो’ (भिडियोसहित)

गभर्नर अधिकारीलाई हटाएकोमा ओली असन्तुष्ट, ‘थुतुनोभरि रौँ भएको मुसाले धान खायो, भ्यागुतोले चोट पायो’ (भिडियोसहित)

काठमाडौं । सरकारले गभर्नर महाप्रसाद अधिकारी निलम्बन गरेकोप्रति प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले असन्तुष्ट व्यक्त गरेका छन् । महत्वपूर्ण सूचना चुहाएको भन्दै शुक्रबार सरकारले गभर्नर अधिकारीलाई निलम्बन गरेको थियो ।

यही कुरालाई लिएर शनिवार आयोजित एक कार्यक्रममा अध्यक्ष ओलीले अधिकारीलाई कारबाही गरेकोप्रति असन्तुष्टि जनाएका हुन् । अर्थतन्त्र ध्वस्त पार्ने काम अर्थमन्त्री जनार्दन शर्माले गरेको तर कारवाहीमा चाहीँ गभर्नर परेको बताए ।

देशको अर्थतन्त्र जोगाउन खोज्ने राष्ट्रसेवकलाई नै सरकारले निलम्बन गरेको भन्दै उनले व्यंग्य पनि गरे । अर्थतन्त्र जोगाउनेलाई बलिको बोको बनाइएको उनको भनाई छ ।

उनले भने – ‘थुतुनाभरि रौँ भएको मुसाले धान खायो । एउटै रौँ नभएको भ्यागुतोलाई कारबाही गर्‍यो। धान खाने मुसो । चोट खाने भ्यागुतो । त्यसमा पनि अनुहारभरि रौँ भएको मुसोले अर्थतन्त्र बर्बाद पार्‍यो, ध्वस्त पार्‍यो।’

गभर्नर निलम्बन गर्नु गलत भएको भन्दै ओलीले भने – ‘राष्ट्र सेवक, एउटा अर्थशास्त्री, अर्थतन्त्र बुझेका मान्छेलाई बलिको बोको बनाइयो ।’

nepal one