बेलायतमा चिनिया यात्रुलाई कडाइ, प्रस्थानको दुई दिनअघि गरिएको पीडीटी देखाउनुपर्ने

बेलायतमा चिनिया यात्रुलाई कडाइ, प्रस्थानको दुई दिनअघि गरिएको पीडीटी देखाउनुपर्ने

लन्डन, १६ पुस-बेलायतले चीनबाट आउने यात्रुहरुका लागि कडाइ गर्ने भएको छ । चीनमा कोभिड संक्रमणमा वृद्धिसँगै बेलायत आउने यात्रुका लागि कडाइ गर्ने भएको हो । जनवरी ५ देखि देखि चीनबाट बेलायत आउने यात्रुहरूले प्रस्थान गर्नुभन्दा दुई दिन अघि लिइएको नेगेटिभ १९ प्रि–डिपार्चर टेस्ट (पीडीटी) देखाउनु पर्नेछ ।

यद्यपि चीनबाट स्कटल्याण्ड, वेल्स वा उत्तरी आयरल्याण्डको लागि कुनै सीधा उडानहरू छैनन्, तर सरकारले यसलाई जतिसक्दो चाँडो बेलायतव्यापी रूपमा लागू गरिएको सुनिश्चित गर्नका लागि विकसित क्षेत्रहरूसँग काम गरिरहेको बताएको छ ।

‘अर्को हप्ता चीनले सिमाना पुनः खोल्ने तयारी गर्दा चीनमा कोभिड १९ मामिलाहरू बढिरहेकाले हामीले तथ्यांकको मूल्याङ्कन गर्दा यी अस्थायी उपायहरूको घोषणा गरेर सन्तुलित र सावधानी अपनाउनुपर्ने हाम्रो लागि उचित छ’, बेलायतका स्वास्थ्यमन्त्री सचिव स्टीभ बार्कलेले भने।

nepal one